anna wawszczak

psycholog, psychotraumatolog, terapeuta

 

Psycholog, psychotraumatolog, psychoterapeutka, która łączy różne nurty psychoterapii. Korzysta z założeń terapii systemowej i psychoterapii psychodynamicznej oraz metod terapii BSFT (brief solution focused therapy), poznawczo-behawioralnej.

Prowadzi konsultacje psychologiczne i psychoterapię dorosłych, którzy mierzą się z trudnościami psychicznymi, psychosomatycznymi, doświadczają kryzysu, spadków nastroju, stanów lękowych, chcą przyjrzeć się swoim mechanizmom funkcjonowania, pragną polepszyć swoje relacje z innymi, zmienić swoje funkcjonowanie, potrzebują wsparcie w trudach rodzicielstwa. Swoją prace poddaje superwizji.

Ukończyła: szkolenie z zakresu Psychotraumatologii Praktycznej przy Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii we współpracy z Instytutem Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium; 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii, Studium Profesjonalnej Psychoterapii przy Centrum Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu; szkolenie: „ABC Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu”; dwa lata szkolenia w zakresie psychoterapii, atestowane przez Sekcję Terapii Rodzin i Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego MABOR sp, z o.o. Centrum Doradztwa i Szkoleń oraz szkolenia na temat: terapii depresji; diagnozy i podstaw terapii dzieci i młodzieży; terapii lęku; zasady terapii krótkoterminowej; komunikacji werbalnej i niewerbalnej; terapia rodzin-cykl szkoleniowy w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi.

Doświadczenie kliniczne zdobyła w CSK UM w Łodzi, CLDiM w Zaborze, WSP w Gdańsku, NZOZ Young Fosa w Gdańsku, PZP Esculap w Gdyni.
Pracowała również m.in. w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych w Koluszkach i Gdyni, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi, w Przedszkolu w Gdańsku, w Fundacji Fosa oraz jako szkoleniowiec.